Створюємо навчальну презентацію

 Розробляючи презентацію, котра буде використовуватись з навчальною метою, варто враховувати деякі вдалі прийоми, котрі допоможуть зробити її якісною, цікавою та ефективною.
З одного боку бувають дуже прості презентації, з викладом тексту підручника чи лекції, без додаткових візуальних оздоблень чи ілюстрацій. Такі презентації не захоплюють своїм зовнішнім виглядом і не дуже добре запам’ятовуються. З іншого боку, надмір застосованих ефектів форматування може відволікати від сприйняття інформації, та й створення таких презентацій часто займає багато часу.

 Розглянемо деякі принципи швидкого створення ефективних навчальних презентацій.

Створюючи черговий слайд презентації, слід дати йому назву та визначити, яку саме інформацію він має представляти. Повні речення характерні для підручників чи інших повно-текстових матеріалів. У презентації слід використовувати винятково скороченетезове подання інформації. Ймовірно це дозволить розмістити не лише текст, але й графічний якір для кращого сприймання та запам’ятовування інформації.

Варто експериментувати з різними макетами слайдів. Іноді (хоч і не завжди) доречними є окремі текстові рамки.

При можливості слід подавати дані у схемі чи таблиці, або принаймні ілюструвати доречним зображенням. Окремо варто наголосити наякості зображень, що використовуються. Підбираючи ілюстрацію з Інтернету, варто, затративши дещо більше часу, пошукати її у якомога вищій якості. Для цього потрібно, знайшовши вдале зображення, перетягнути його у пошуковий рядок системи Google.

Буде знайдено те саме зображення у різних розмірах.

При пошуку матеріалів у мережі Інтернет, слід зважати на авторське право та використовувати зображення, що мають відповідну ліцензію.

Для видалення простого тла із зображення не обов’язково користуватись складними графічними редакторами. Досить обрати інструмент встановлення прозорого тла або скористатись онлайновим інструментом, наприклад https://www190.lunapic.com/editor/?action=transparent

У більшості випадків не варто використовувати яскраве та контрастне тло у вигляді зображення для слайду. Проте, якщо все-таки є непереборне бажання оздобити слайд фоновим зображенням, варто використати заливку тла для написів, надавши їй неповної прозорості (25-40%). Додавши до цього деяке освітлення початкового тла, текстова інформація стане доступнішою для перегляду.

Шрифтове оформлення теж вимагає уваги. Заголовок краще робити шрифтом, котрий виділятиме текст, наприклад Impact чи Source Sans Pro Black або шрифтом із засічками, скажімо DejaVu Serif Condensed чи Cambria. Текст слайду краще сприймається зі шрифтом без засічок, наприклад DejaVu Sans Condensed або Open Sans.

Варто пробувати застосувати мало-використовувані шрифти для оригінального оформлення та виділення окремих написів. На жаль, далеко не всі шрифти, встановлені у системі, підходять для української мови. Але наприклад, Buxton Sketch чи Gabriola замість Comic Sans MS надає деякої недбалості та неформальності. Рукописну імітацію поширеного Monotype Corsiva можна замінити шрифтами Mistral та Segoe Print чи Segoe Script.

Якщо на слайді використано кілька об’єктів, їх слід вирівнювати за центром або серединою (по горизонталі чи вертикалі). Для того, щоб об’єкти були розміщені рівномірно по ширині чи висоті слайду, потрібно використовувати розподілення. Для точного розташування варто вмикати показ сітки та орієнтувати об’єкти слайду за нею.

Визначившись із оформленням презентації, варто створити зразок слайду із заданим форматуванням та зберегти його.У такому разі подальші слайди будуть створені на основі цього ж макету без потреби вносити зміни на кожному із них.