Урок математики у 5 класі
Тема: Многокутник и
Мета: ознайомити учнів із поняттями «многокутник», «периметр І многокутника»; розглянути
видимногокутників та їх елементи; формувати загальну культуру учнів, уміння правильно
будуватимногокутники, позначати їх; розвивати інтерес до математики, до роботи з
комп'ютерною технікою, бажання пізнавати нове; виховувати розуміння учнями важливості
геометрії в щоденному житті; виховувати старанність, увагу, культуру мовлення.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп'ютери, програмне забезпечення, картки з текстом математичного диктанту, портрет Піфагора, плакат із кросвордом, моделі многокутників, звукозапис
Скачати конспект уроку.docx (45,9 kB)
Додоток 1 Незвичайна суперечка.docx (31,8 kB)
Додоток 2 Кросворд.docx (19 kB)
Додаток 3 Загадки.docx (13,3 kB)
Скачати презентацію до уроку Геометричні фігури.pptx (141,4 kB)
Урок геометрії у 9 класі
Тема: Декартова система координат
Мета: повторити, узагальнити і систематизувати знання декартової системи координат, формул для знаходження відстані між точками, координат середини відрізка, рівняння кола та прямої, продовжувати формувати навички розв’язувати задачі на застосування формул та рівнянь цієї теми. Розвивати здібності учнів, творчу активність, ініціативу, правильність і чіткість мови, виховувати почуття колективізму, взаємодопомоги.
Тип уроку: узагальнення й систематизація знань та умінь
Обладнання: монітор, магнітна дошка, презентації, конспект.
Мало мати хороший розум,
головне – добре його застосовувати.
Рене Декарт
Додаток 1. Презентація до уроку
Урок геометрії у 10 класі
Мета уроку: формування в учнів поняття паралельних, мимобіжних прямих та прямих, що перетинаються, знання ознаки паралельності прямих; вироблення навичок застосування вивченого матеріалу до розв'язування задач; розвиток просторової уяви, логічного мислення, спостережливості, уміння чітко й правильно висловлювати думку; виховання культури математичних записів та мови.
Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний комплекс, каркасні моделі прямокутного паралелепіпеда та тетраедра.
Девіз уроку:
Мало мати хороший розум,
головне – добре його застосовувати.
Рене Декарт
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
Відомий французький письменник ХІХ ст.. Анатоль Франс одного разу зауважив: «Навчатися можна тільки весело… Щоб перетравлювати знання, потрібно поглинати їх з апетитом.» Ці слова ми візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ми не просто будемо вивчати новий маріал, але й, сподіваюсь, цікаво проведемо час. Нас чекає багато роботи, але це не має завадити нашому гарному настрою.
Перед кожним із вас лежить персональна картка, у яку протягом уроку вноситимуться зароблені
вами бали. Бажаю вам накопичити достатню кількість балів, щоб у кінці уроку
претендувати на високу оцінку!
Додаток1. Презентація до уроку
Урок алгебри у 7 класі
Розкладання многочленів на множники
Мета уроку: Закріпити вміння учнів розкладати многочлени на множники різними способами:винесення спільного множника за дужки; способом групування; за допомогою формул скороченого множення;провести діагностику рівня засвоєння знань, умінь і застосування їх до виконання практичних завдань; сприяти раціональній організації праці введенням ігрової ситуації; розвивати пізнавальні процеси:уявлення, мислення, увагу, спостережливість, кмітливість;, сформувати в учнів позитивний мотив навчання.
Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань,умінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, демонстраційний екран, презентація в PowerPoint,дошка
класна , набір кольорової крейди.
Додаток1. Математичне лото.docx
Урок алгебри у 9 класі
Тема уроку: Розв'язування нерівностей
та систем нерівностей
Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів щодо розв’язування
систем нерівностей та нерівностей,які зводяться до систем;формувати
навички роботи в групі;розвивати увагу,мислення,пам’ять,культуру
математичної мови,творчий потенціал учнів;виховувати
уважність,кмітливість, працьовитість,самокритичність,інтерес до
математики
Типуроку: урок узагальнення та систематизації знань,умінь і навичок.
Хід уроку
І.Організаційний момент. Мотивація уроку.
Почати урок я вирішила із слів:"Досягнення успішного результату під час розв’язування задач-зовсім не привілей математики. Усе людське життя-це не що інше,як бажання досягти успіху в розв’язанні все нових питань та проблем"
Як досягти успіху?Це питання справді постає перед нами кожного дня. І як доречно буде вам у школі "озброїтися" не тільки багажем теоретичних знань та практичних умінь,а й деякими рецептами досягнення успіху. Тому пропоную вам не тільки працювати з теоретичним матеріалом,а й дати відповідь на запитання,що саме допомогло вам досягти успіху та поповнити свій життєвий досвід подолання труднощів.
Додаток1. Презентація до уроку
Додаток4. Завдання для лотереї
Інтегрований урок геометрії та фізики у 9 класі
Розв'язування трикутників
Мета:Узагальнити та систематизувати знання учнів по темі «Розв’язування трикутників»,
формувати вміння застосовувати набуті знання до розв’язування трикутників і задач
з фізики;розвивати логічне мислення,просторову уяву;практичні навички в
нестандартній ситуації;самостійність;виховувати любов та інтерес до геометрії і фізики.
Обладнання: картки із завданнями з геометрії і фізики, маршрутні листи, задачі-малюнки, інструкції до проведення експерименту,
штативи, бруски, площини, динамометри, транспортири, калькулятори, плакати-вислови.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
Враховуючи можливості і бажання учнів, вирішено узагальнення і систематизацію знань провести у груповій формі на бінарному уроці геометрії і фізики.
Учням був запропонований перелік теоретичних запитань і основні вимоги до їх практичного використання.